Chaver Hachi Tov

Hetkel meil kutsikaid pakkuda ei ole.

 

 

Enne kutsika koju võtmist!

 Enne kutsika koju võtmist küsige endalt: "Millised on minu teadmised või kogemused koera kasvatamisel?" Kui leiate et võiks olla paremad, siis varuge piisavalt aega et ennast kõigega kurssi viia enne kui kutsikas Teile koju saabub. Kui Teil on küsimusi, siis küsige julgelt, pole olemas lolle küsimusi!

Kas teate, et taks (ka kääbustaks) on jahikoer kes armastab palju liikuda, mõned neist närida ja kaevata? Kas olete valmis temaga jalutama mitu korda päevas? Andestama talle kui ta Teie kingad või midagi muud ära närib, sest Te ise ei tegelenud temaga piisavalt ja ei korjanud oma asju turvalisse kohta? Kas olete valmis koristama tema pissiloike ja junne (neid juhtub esialgu tihti tuppa) ja õpetama teda et täiskasvanuna enam selliseid asju tuppa ei juhtuks? Kas olete valmis selleks, et ta ei käitu alati Teie ootuste kohaselt? Valmis leidma talle kedagi kes teda hoiab, kui Teil peaks ette tulema ootamatult pikki tööpäevi või plaanite reisile minna? Valmis teda kaitsma, kui tänaval agressiivsed koerad ründama peaksid? Valmis tema eest välja käima suurt rahasummat juhuks kui koer vajab arstiabi? jne. jne. jne. Valmis üldse kogu oma senist elukorraldust muutma nii, et sinna sobituks ka koer? Vastutasuks saate Te tingimusteta armastuse, lojaalsuse, ustavuse, parima sõbra, pereliikme ja kaaslase pikkadeks (mõnikord isegi kuni 16 ja +) aastateks.


Kui Teil pole veel lapsi, aga planeerite neid tulevikus: Kas olete mõelnud sellele mis saab siis kui peresse laps sünnib, kas Teie jaoks on vastuvõetav olukord kus laps ja koer koos põrandal mängivad, kas sellest ei teki probleemi kui koer ennast lapsele liiga lähedale sätib? Kas Te olete sel juhul üldse valmis oma aega ja tähelepanu lapse ja koera vahel jagama? Kas leiate veel aega (see on loomulik, et koera jaoks jääb siis aega vähemaks) ka koeraga tegelemiseks ja temaga jalutamiseks?
Koduloomadega koos kasvanud lapsed on sageli tugevama tervisega, rõõmsameelsemad ja oskavad arvestada endast väiksematega ning nende eest hoolitseda!

 

Kui olete kõigile nendele ja veel paljudele teistele küsimustele jaatavalt vastanud ja soovite endale kutsikat, siis saatke meile e-kiri milles kirjutage palun veidi oma perest, kodust ning koeraga seotud võimalustest, soovidest ja plaanidest.  Enne kutsika koju võtmist tehke palun kindlaks kas Teil või mõnel pereliikmetel pole koeraallergiat!

Kõige sagedasem küsimus on kutsika hind: kääbustaksi kutsikas vastutustundlikult kasvatajalt maksab keskmiselt 1300—1900 eurot, mis on tõukoera tavaline hind Eestis.

Kutsika hind sisaldab: kutsikate vanemate hooldust ja vastavust tõustandardile (mida tõendavad näituste ja töökatsete tulemused), terviseuuringuid, kutsikate üleskasvatamisega seotud kulusid (ussikuure, vaktsineerimisi, kiipimist, kutsikatele sobivat kvaliteetset toitu, kutsikate hooldust ja juhendamist esmaste koeratarkuste osas), dokumentatsiooni (EKL tõutunnistuse,  EU veterinaarpassi, ostu-müügilepingukasvatusjuhendi), "stardipaketti" ja edaspidiseid nõuandeid kutsika kasvatamisel kogu koera elu jooksul. Meie kutsikad kasvavad pererahva ja teiste koertega koos mitte eraldatuna, omaette ruumis!

Võimalikuks võivad osutuda ka kaasomand või järelmaks - kõik on kokkuleppe küsimus, kuid lõplikud kokkulepped tehakse silmast silma kohtudes, mitte e-kirja või telefoni teel.

Kui kutsikaid müüakse mõnikord odavamalt, võib tegu olla kahtlase päritolu või küsitavate lepingutingimustega, seega - enne kutsika ostmist tehke kodutöö ja ärge tormake uisapäisa (odavamat) kutsikat ostma, kes pärast võib kalliks maksma minna nii rahas kui ka närvikulus. Võimalusel käige kindlasti kutsikaid kodus vaatamas, et näha millistes tingimustes nad kasvavad, kui kasvataja (müüja) ei soovi Teid oma kodus näha, siis on see selge märk, et kõik ei ole korras ja sellisel juhul hoidke kindlasti sellest kasvatajast ja kutsikatest eemale. Enne ostu sooritamist veenduge et kutsikas saaks kaasa tõutunnistuse (mis on kinnituseks selle kohta et saate just soovitud tõugu koera), EU vetpassi, oleks kiibitud ja eakohaselt vaktsineeritud, kindlasti täitke ka ostu-müügileping!
Kui kahtlete, kas tegu on ikka korraliku pesakonna ja ausa kasvatajaga, siis võite alati nõu küsida Eesti Takside Tõuühingust 
http://www.taksid.ee/index.php/et/